Ő az, aki lehetetlennek tartja, hogy egy nap alatt tető alatt lehet a háza.
Ő az, aki szívesen szórja a pénzt, mert nem fogékony az újra, a korszerűre, a környezetbarátra, az olcsóbbra.
Ő az, aki kifejezetten szereti, ha egy építkezés 2-3 évig tart, miközben egy készház 4-6 hónap alatt is elkészülhet.
Sok készház gyártó tényként állítja magáról, hogy az általuk épített könnyűszerkezetes házak földrengés biztosak. Emlékszik? Ez az állítás vélhetően reklámfogás! De nem azért, mert nem lehetnek földrengés biztosak, hanem azért, mert nem ismert olyan hazai gyártó, aki az erre vonatkozó vizsgálatot bármely akkreditált intézettel (pl. ÉMI Nonprofit KFT.) elvégeztette volna. S mindaddig, míg erre nem áll rendelkezésére a saját mintáján elvégzett konkrét vizsgálati eredmény, addig az ilyen kijelentést tekinthetjük megtévesztésnek. Magyarországon egyébként nem tudnak ilyen vizsgálatot végezni. S ezt honnan tudjuk? Mi megpróbáltuk! (Kö.H.E. szerkesztő)!
Úgy tűnik, hogy a világ a könnyűszerkezetes házak felé halad technológiától függetlenül, azaz vagy készház formában, vagy helyszínen összeállított épületekkel. S ha a cikket elolvassuk, levonhatjuk azt a következtetést, hogy a favázas könnyűszerkezetes –vagy készház a jövő, amely tartós, környezetbarát és könnyen megújuló építőanyag!
Tévhit, hogy könnyen ég a favázas könnyűszerkezetes épület, ez odafigyelés kérdése, mikor kialakítjuk a fal rétegrendeket!
Az akkreditált intézeteknél (Magyarországon az ÉMI Nonprofit KFT.) elvégzett vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy a megfelelő elemekből összeállított favázas faltípusok 60, de akár 90 percig is ellen tudnak állni a tűznek, míg a fém a hőtől hamar kilágyul, s minden előzetes jel nélkül hirtelen összeomlik. Ezért szinte szállóige tűzoltó körökben, hogy „a favázas készházba bemegyünk oltani, a fémvázast viszont megvárjuk, míg leég”!
Szervezetünket gyakran keresik meg azok a bajba jutott emberek, kiknek a könnyűszerkezetes háza nem jogszerűen épült fel, s veszélybe került a használatbavételi eljárás, vagy a bankok nem hitelezik meg az épülő házat, esetleg egy korábban így felépültet el akarnak adni, s a vevő hitelt szeretne a vételhez, de nem kap.
A legutóbbi ilyen levélváltást vágatlanul, változatlan formában közkinccsé tesszük, bízva abban, hogy az okos ember legalább a más kárán tanul!
Kattintson az "elolvasom" gombra!
Újra 5% az ÁFA, s januártól a csokkal vásárolt új építésű ingatlanoknál ez az 5 százalék áfa is visszaigényelhető lesz - jelentette be Novák Katalin miniszter.
Orbán Viktor kormányfő szerdán, 2020. október 7. -én a Hír TV Magyarország élőben című műsorában bejelentette, hogy 2022 végéig zajló építkezések esetében ismét 5 százalék lesz a lakásépítés áfája. További részletek később!
Franciaországban 2022-től arra köteleznének minden közberuházást, hogy az új épületek mintegy 50%-ban fából vagy más, biológiai eredetű anyagból készüljenek.
Január elsejétől áfa-visszatérítési támogatás jár a kistelepüléseken építkezőknek ötmillió forintos összeghatárig – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a Magyar Közlönyben megjelent jogszabályról az MTI-nek.
Az intézkedés amellett, hogy hozzájárul a lakásállomány megújulásához és a kistelepülések népességmegtartó erejének növeléséhez, a vidéki építőipari vállalkozásokat is helyzetbe hozza.
2018. június 5. –én kedden felhívott telefonon egy ember, s elmondta, hogy ő egy soproni vállalkozás volt ügyvezetője, aki alapított egy saját céget. Eddig egy tervezőnek „fizettek az ETA számunkért”, házanként 80 000.-Ft-ot számla nélkül, de ő inkább nekünk fizetne az új céggel. Mondta, hogy ő így szeretne tovább könnyűszerkezetes házakat építeni.
Elmondta azt is, hogy 12 ilyen kifizetésről tud, de a tervező valószínűleg mással is áll ilyen „üzleti kapcsolatban”.