Úgy tűnik, hogy a világ a könnyűszerkezetes házak felé halad technológiától függetlenül, azaz vagy készház formában, vagy helyszínen összeállított épületekkel. S ha a cikket elolvassuk, levonhatjuk azt a következtetést, hogy a favázas könnyűszerkezetes –vagy készház a jövő, amely tartós, környezetbarát és könnyen megújuló építőanyag!
Tévhit, hogy könnyen ég a favázas könnyűszerkezetes épület, ez odafigyelés kérdése, mikor kialakítjuk a fal rétegrendeket!
Az akkreditált intézeteknél (Magyarországon az ÉMI Nonprofit KFT.) elvégzett vizsgálati eredmények azt mutatják, hogy a megfelelő elemekből összeállított favázas faltípusok 60, de akár 90 percig is ellen tudnak állni a tűznek, míg a fém a hőtől hamar kilágyul, s minden előzetes jel nélkül hirtelen összeomlik. Ezért szinte szállóige tűzoltó körökben, hogy „a favázas készházba bemegyünk oltani, a fémvázast viszont megvárjuk, míg leég”!
Szervezetünket gyakran keresik meg azok a bajba jutott emberek, kiknek a könnyűszerkezetes háza nem jogszerűen épült fel, s veszélybe került a használatbavételi eljárás, vagy a bankok nem hitelezik meg az épülő házat, esetleg egy korábban így felépültet el akarnak adni, s a vevő hitelt szeretne a vételhez, de nem kap.
A legutóbbi ilyen levélváltást vágatlanul, változatlan formában közkinccsé tesszük, bízva abban, hogy az okos ember legalább a más kárán tanul!
Kattintson az "elolvasom" gombra!
Újra 5% az ÁFA, s januártól a csokkal vásárolt új építésű ingatlanoknál ez az 5 százalék áfa is visszaigényelhető lesz - jelentette be Novák Katalin miniszter.
Orbán Viktor kormányfő szerdán, 2020. október 7. -én a Hír TV Magyarország élőben című műsorában bejelentette, hogy 2022 végéig zajló építkezések esetében ismét 5 százalék lesz a lakásépítés áfája. További részletek később!
Franciaországban 2022-től arra köteleznének minden közberuházást, hogy az új épületek mintegy 50%-ban fából vagy más, biológiai eredetű anyagból készüljenek.
Január elsejétől áfa-visszatérítési támogatás jár a kistelepüléseken építkezőknek ötmillió forintos összeghatárig – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a Magyar Közlönyben megjelent jogszabályról az MTI-nek.
Az intézkedés amellett, hogy hozzájárul a lakásállomány megújulásához és a kistelepülések népességmegtartó erejének növeléséhez, a vidéki építőipari vállalkozásokat is helyzetbe hozza.
2018. június 5. –én kedden felhívott telefonon egy ember, s elmondta, hogy ő egy soproni vállalkozás volt ügyvezetője, aki alapított egy saját céget. Eddig egy tervezőnek „fizettek az ETA számunkért”, házanként 80 000.-Ft-ot számla nélkül, de ő inkább nekünk fizetne az új céggel. Mondta, hogy ő így szeretne tovább könnyűszerkezetes házakat építeni.
Elmondta azt is, hogy 12 ilyen kifizetésről tud, de a tervező valószínűleg mással is áll ilyen „üzleti kapcsolatban”.
Ne dőljön be az „Olcsó Jánosok” hirdetéseinek, számoljon és gondolkozzon reálisan!
A tervezőnek hat alkalommal kell ellenőriznie a munkát, ezért maximum 180 ezer forint díjat kérhet. Ez a folyamat garanciát jelenthet a jogszerűségre!
Lázár János február 26-án benyújtotta a 300 m2 alatti lakóépületek bejelentési kötelezettségével kapcsolatos anomáliák rendezését célzó törvényjavaslatát.
Mindezekről tájékozódhat itt, s megtalálja a törvényjavaslat teljes szövegét is. Kattintson az „Elolvasom” gombra!